Hybrydy na paznokcie


Top hybrydowy – czym różnią się od siebie poszczególne rodzaje?

Obecnie na rynku kosmetycznym jest przesyt produktów do stylizacji paznokci, zwłaszcza lakierami hybrydowymi. W ciągu kilku lat powstało mnóstwo rodzajów hybryd, które różnią się od siebie pod wieloma względami. Samych topów powstało kilkanaście rodzajów. Pierwsze były topy zwykłe, które zostawiają warstwę dyspersyjną, czyli najbardziej klasyczne. Zaraz po nich powstały topy, które nie zostawiają warstwy dyspersyjnej oraz topy matowe.

Top hybrydowy klasyczny

Klasyczny top coat to taki, który zostawia warstwę dyspersyjną na paznokciach. Lakier hybrydowy i żele po utwardzeniu w lampie mają lepki film, który należy usunąć przemywając go cleanerem lub alkoholem o wysokim stężeniu. Warstwa dyspersyjna występuje nie tylko w topach i żelach ale również we wszystkich bazach (i hybrydowych i żelowych) oraz w kolorach lakierów hybrydowych Dzięki temu lepkiemu filmowi każda, nowo położona warstwa łączy się z poprzednią. Jeśli chodzi o top coat warstwa dyspersyjna nie jest konieczna, ponieważ jest to ostatni etap stylizacji – zazwyczaj. Niektóre pyłki i brokaty do zdobień są wcierane w top coat z dyspersją.

Top no wipe – bez przemywania

Top no wipe to top, który po wyjęciu z lampy, jest gładki, lśniący i nie ma warstwy dyspersyjnej. Nie wetrzemy więc w niego grubszego brokatu, jednak idealnie nadaje się do ozdób typu pyłek holo, mirror, glass czy kameleon. Są one tak drobne, że bardzo dobrze przyklejają się do topu no wipe. Minusem topu no wipe jest to, że często jest twardszy od klasycznej hybrydy i pęka na naturalnym paznokciu.

Top matowy obecnie istnieje w kilku wersjach. Podstawowe dwie to top z dyspersją, który po wyjęciu z lampy błyszczy i dopiero bo przemyciu warstwy dyspersyjnej robi się matowy oraz top, no wipe, który już po utwardzony w lampie jest całkowicie matowy. Topy matowe różnią się od siebie również natężeniem matu, niektóre są całkowicie matowe i w dotyku przypominają gumę a niektóre są satynowe.

Najnowsze artykuły:

Tagi dla artykułu:

Top