Testujemy kosmetyki


Zestaw do manicure hybrydowego

Skompletowanie pierwszego zestawu do manicure hybrydowego może okazać się kłopotliwe. Oczywiście, możesz kupić gotowy zestaw. Ale czy aby na pewno nie przepłacisz? Często w gotowych zestawach są produkty nie do końca potrzebne oraz takie, które mają w sobie niskiej jakości lampy, droższe o jakieś 4x z uwagi na logowanie. Kupuj z głową! Skorzystaj z naszego poradnika, dzięki któremu nie przepłacisz. Wyjaśnimy co jest do czego potrzebne abyś wiedziała co kupujesz.

Jakie rzeczy są potrzebne do robienia manicure hybrydowego?

Zacznijmy od najważniejszej i najdroższej rzeczy w całym zestawieniu czyli lampy bez której nie uda Ci się utwardzić lakieru hybrydowego. W zależności od rodzaju lampy, każdą warstwę będziesz musiała utwardzić 30 sekund LED lub 120 sekund UV. Musisz też pamiętać, że kolory z mocnym pigmentem jak czarny czy biały należy utwardzać przez podwójny czas w lampie, dlatego jeśli wybierzesz lampę UV każdą warstwę będziesz musiała utwardzać aż 4 minuty. Polecamy zatem lampę LED, nie UV. Utwardza ona szybciej co pozwoli Ci zaoszczędzić dużo czasu. Kup lampę o mocy minimum 24W. Mostki 9W, które bardzo często są sprzedawane w zestawach startowych niezbyt dobrze radzą sobie z utwardzaniem lakieru co może prowadzić do uczuleń na lakiery hybrydowe czyli oparzeń chemicznych.

Lakiery hybrydowe

Kup lakiery marki, która cieszy się dobrą opinią. Nie kieruj się jedynie reklamą! Wybierz produkty wypróbowane przez zwykłe kobiety. Nie polecamy produktów 2w1 albo 3w1, trzymają się znacznie słabiej niż standardowe hybrydy. Lakiery, których będziesz potrzebować – nie pomijaj żadnego z nich, baza i top oraz minimum 1 kolor są niezbędne:

◦ Baza hybrydowa

◦ Kolorowa hybryda – na początek wystarczą 3 różne odcienie lub po prostu jeden odcień (chociaż pewnie szybko Ci się znudzi).

◦ Top coat – wybierz taki najzwyklejszy, zostawiający warstwę dyspersyjną.

Do manicure hybrydowego konieczne jest kilka akcesoriów.

• Waciki bezpyłowe – nie zostawiają kłaczków ani włókien na paznokciu.

• Aceton – możesz kupić najzwyklejszy aceton kosmetyczny, posłuży Ci do usuwania lakieru hybrydowego.

• Papierowe pilniki, o gradacji 100/180 i 180/240.

• Polerka do paznokci.

Najnowsze artykuły:

Tagi dla artykułu:

Top